Červenec 2020
poútstčtsone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Srpen 2020
poútstčtsone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
<<< Zpět


Mistrovství Evropy národních posádek
Itálie, Sabaudie

5. – 7.9.2008
 

 

Ve dnech 5. - 7.9.2008 se konalo Mistrovství Evropy národních posádek dračích lodí. Místem konání byla italská Sabaudia.

Z wildovské posádky bylo do národního týmu nominováno 16 děvčat. Tak velkou účast v reprezentačním týmu jsme si zasloužily hlavně díky dosaženým výsledkům v Českém poháru, který jsme i v roce 2008 vyhrály.

Do Itálie se vypravily 3 autobusy naplněné posádkami mužů, žen, veteránů a juniorů. Pražská část reprezentace vyjela z Prahy 3.9., jak jinak než v dobré náladě, a bez myšlenek na to, že nás čeká téměř 17 hodin v autobuse.

Po příjezdu do Sabaudie jsme byli všichni mile překvapeni příjemným kempem, který se stal naším domovem po dobu celého šampionátu. Samozřejmě, první naše kroky směřovaly do moře. Pláž byla vzdálená jen pár metrů od tábořiště, takže jsme si moře hned první den pořádně užili a po vyčerpávající cestě se řádně osvěžili.

Ve čtvrtek nás čekaly první tréninky na slaném kanálu, který jsme již důvěrně znaly, protože jsme zde před rokem strávily týden wildovského soustředění. Po zkoušce lodí a posádek na jednotlivé tratě jsme se vrátili do kempu, kde nás, tak jako každý večer, čekala bohatá tříchodová večeře a následné noční koupání se stalo jakousi samozřejmostí. Po náročném dni jsme zalehli do stanů, někteří i mimo něj, vzhledem k opravdu vysokým teplotám, a těšili se na první soutěžní den.

Na závodišti měla každá posádka vyhrazený stan, který byl asi jedinou záchranou před silným italským sluncem. V pátek se zahajovalo závody na 2000m, které otvíraly mixové veteránské posádky. Čeští veteráni vybojovali 5. příčku. Druhé v pořadí vystartovaly posádky open mixů, kde nám bronz unikl jen o 55 desetin! Zlato připadlo Rusku, stříbro Německu a bronz putoval do Maďarska. Junioři vyjeli na trať jako třetí, ale jízda se jim moc nepovedla a v silné konkurenci dojeli na 6. místě. Následovaly jízdy senior open a senior woman, kde česká výprava dosáhla na cenné kovy - chlapi sáhli hned po tom necennějším a ženy se těšily ze stříbrné příčky. A konečně přišla řada na kategorii premier woman. Posádka, z větší míry naplněná dragonkami z Wild, vyjela v opravdu silné konkurenci, s cílem obhájit zlato z ME v Praze. Bohužel, tentokrát jsme se neradovaly my, ale Rusky. Páté místo pro nás bylo zklamáním, ale pořád byla většina tratí před námi, na kterých bychom se mohly těšit z medailových příček. Jízda na 2 km nevyšla ani premier open a jejich loď protnula cílovou čáru se sedmým časem startovního pole. Ze zlata měli obrovskou radost Slováci, přes to, že výsledky se dověděly až druhý den, protože organizátoři se prali s problémem cílové kamery a regulérnosti času.

Tímto byl první den za námi a my, ne zrovna šťastni jsme se opět vykoupali v moři a věřili, že druhý den bude lepší po všech stránkách.

Následující den nás opět probouzelo sluníčko a krásné letní počasíčko. Před námi byly tratě na 200m. To jsme ještě nevěděli, že nám náladu brzo zkazí organizátorské umění Italů a že na 200m se nebude startovat z pevných bloků. Opravdu parádička hodná závodu ME.

Zpět k výsledkům. Druhý den se nejvíce dařilo veteránkám, které si vyjely další stříbrnou medaili. Závod se povedl i juniorům. Ti měli obrovskou radost z bronzu, stejně tak jako posádka open mix. Kousek za stupněm vítězů skončili muži a to na 4. pozici, veteránští muži dojeli pátí a v ženách nám zůstaly opět jen oči pro pláč a 6. místo.

Před třetím závodním dnem jsme byly odhodlány, že bez medaile domů nejedeme. Přesto, že jsme věděly, že konkurence na 500m je hodně silná, věřily jsme si a postoupily až do finálové jízdy, kde jsme ze všech posledních sil vydřely bronz a vylepšily si tím alespoň malinko reputaci. Premier mix také doplul na třetím místě a vylepšil tím i bilanci celé české reprezentace. Poslední den braly své třetí stříbro veteránky a upevnily si tak své postavení v evropské dračí veteránské špičce. Bramborovou si z 500m tratě vychutnával veteránský mix a chlapi dovršili své závodění (nutno napsat, že s hodně oslabenou posádkou) 6. místem, stejně jako junioři.

Hned po závodech jsme si vychutnali poslední bohatou večeři, užili si poslední noční koupele v moři, sbalili stany, naložili do autobusu a plní dojmů vyrazili na dlouhatánskou cestu směr domov.

 
W.I.L.D. of Prague - 2009©     Made by oldik@dragonboat.cz