Červenec 2020
poútstčtsone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Srpen 2020
poútstčtsone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
<<< Zpět


4. díl Evropské ligy
Royal Albert Docks, Londýn, Anglie

27.7.2008Naší druhou zahraniční evropsko-pohárovitou výpravu jsme podnikli do Londýna n/Sázavou (moudří vědí). Oproti Budapešti, kam jsme cestovali vlakem, jsme si polepšili a ve dvou skupinách (l. odlétala ve čtvrtek 24. 7. a 2. v pátek 25.7.) jsme letmo překonali La Manche a za pouhé 2 hodiny jsme přistáli na letišti Luton. To jsme ještě netušili, že přesun z letiště na studentské koleje, kde jsme měli bydlet, bude trvat déle než let z Prahy.

Cesta naší – 2. skupiny – z letiště probíhala dost komicky, jelikož jsme naneštěstí potkali pár výluk v dopravě, ale náš guider „Dušo“ nás nenechal ve štychu a šťastně nás dovedl k cíli. Třešničkou na dortu bylo vystoupení členů Pražského výběru v metru, kdy nebylo hej jen Pražákům, ale i většině cestujících v našem voze, kteří se vlnili do rytmu známého songu….

Ubytování na vysokoškolských kolejích bylo skvostné - kam se hrabe Strahov. Sice samotky, ale jinak nejvyšší komfort. Jen na nás na všechny nastražili Angličané past s názvem: „zabouchni si klíč a jsi v p…“ – všichni víme…

V pátek dopoledne jsme všichni, v různě početných skupinkách, vyrazili po pamětihodnostech Londýna. Nikdo nevynechal pověstný Tower Bridge, Westminster, Piccadilly, Big Ben, Soho a další významná místa – každý dle svého gusta. V odpoledních hodinách pak proběhl trénink na moc hezkém závodišti – hned vedle letiště, což je dobrá pozice hlavně na okamžitou reakci při startu, když zrovna náhodou startuje letadlo. Pro upřesnění, v pracovní dny startovala letadla přibližně každých 10 minut. Také nás poměrně dost překvapila voda v kanále – ač v Londýně – byla slaná a pádla kluzká.

Závody probíhaly pouze v sobotu. Závodilo se na 200 m a 500 m, kategorie ženy, mix a open. Díky organizaci jsme odjely během dne tolik rozjížděk, kolik při jiných závodech mnohdy nestihneme za celý víkend. Jednou jsme dokonce po rozjížďce nestihly ani vystoupit z lodě a jely hned na start další. Ještě že máme formu… Celý den panovalo dost netypické anglické počasí – azuro a pařák jak hrom. Krom sluníčka se mohla celá česká výprava také radovat z dosažených výslkedků. V kategorii žen jsme obsadily první místo, kategorii mužů vyhráli hoši z Pražského výběru, se kterými jsme postavili 2 posádky mixů, které obsadily první a druhou příčku. Zazávodily jsme si také v kategorii open, kterou vyhráli opět naši chlapi, my, jako jediná čistě ženská posádka, jsme obsadily 9. místo na 200m a 11. místo na 500m z celkových 22 posádek. Pro nás to byl velký úspěch. Angličané už takovou radost asi neměli. Čokoládové muffiny, které se prodávaly na závodišti, taky neměly chybu.

Plakáty, rozvěšené po závodišti, lákaly na večerní párty ve stylu Nurses & Doctors (čili v překladu Martin Doktor a jeho sestřičky). Z naší výpravy se tam nakonec vydala sotva polovina. Kačka, Kocour a Julie nelenily a náležitě se vystrojily. V klubu vládla příjemná nemocniční atmosféra. V převleku byla většina příchozích. Bohužel, podobně jako v ostatních anglických hospodách a klubech, zavírali ve 24.00 hod. Nezbylo nic jiného, než se přesunout za ostatními na kolej. Tady oslava vítězství pokračovala. Pan doktor Rusíno a jeho tým úspěšně odoperovali několik pacientů. Většinou jim zachránili život. Ted si z města přivedl dvě slečny z rozvojových zemí, které nám předvedly krátký úryvek jejich národní písně. Nakonec proběhl i námi všemi oblíbený Karel Hála.

Mistr Skopec, který nám pomohl se zajištěním závodů, to měl „na kopec“ dál, než by si přál, tož jsme se o něj postarali. Zkrátka vydařený večírek, až na ten brutál bordel, který po nás holky ráno uklidily. Ještě jednou dík, holky!

Neděle už probíhala v duchu balení, uklízení, dokupování suvenýrů, poslední rozhlédnutí na opačnou stranu na přechodu pro chodce, několikahodinová cesta na letiště, vracení oyster karet a hurá dom!

Celkově fajn závody, ale dost daleko a pro našince drahé pivko…

Fotky >>>

 
W.I.L.D. of Prague - 2009©     Made by oldik@dragonboat.cz