Červenec 2020
poútstčtsone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Srpen 2020
poútstčtsone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
<<< Zpět


4. závod ČP 2008
III. Mistrovství České republiky dračích lodí
Ostrožská Nová Ves

9. – 10.8.2008O víkendu 9. – 10.8.2008 se na Kunovské tabuli v Ostrožské Nové Vsi uskutečnilo III. Mistrovství České republiky dračích lodí.

Již tradiční místo, které je proslulé svým stále slunečným počasím, jak jsme byli zvyklí v předchozích letech, nám při pátečním příjezdu ukázalo i svou méně vlídnou tvář. Hromy, blesky a vytrvalý déšť nevěstily nic dobrého. A protože počasí je nevyzpytatelné, probudili jsme se do prvního závodního dne s lehkým úsměvem na tvářích, protože se „vyčasilo“ a jen občas se páteční průtrž připomněla mírnými přeháňkami, které ale rozhodně neměly vliv na dosahované výsledky a celkovou atmosféru závodů.

Na 200m trati se nejprve rozčeřily vlny pod pádly žen. Zde jsme se v rozjížďkách utkaly o přímé postupy do finálové jízdy. Oběma našim posádkám se to podařilo a mohly jsme se poprat o kov nejcennější. Po bezchybné jízdě start-cíl jsme poprvé okusily pocit mistrovského vítězství. Druhé se umístily Wings of the dragon a pražské Tragédky si dojely pro bronz.

V mužích se závodníci museli obejít bez dvou silných posádek. Nymburáci a Přerováci si užívali zaslouženého odpočinku po vynikajících výkonech na Mistrovství světa posádek v daleké Malajsii. Svou suverénní zlatou jízdu tak mohl zahájit Pražský výběr, který nenašel v Kunovských vodách přemožitele.

Škoda jen, že se nám společnými silami Pražského W.I.L.D. výběru nepodařilo trhnou zlatý hattrick. V mixech nás na 200m svou jízdou „na pohodu“ překonal poprvé v sezónně Smíchovský drak a my si vybojovali vice-mistrovský titul (vice-méně o 2 setinky).

Po poledni začali boje amatérských a firemních posádek a nám tato pauza poskytla dostatek prostoru pro načerpání sil do závodního klání na dlouhé tratě, které se konalo v podvečer. Na dvoukilometrové trati se třemi obrátkami se jako první představily ženy ve dvou jízdách, nasazované podle výsledků z 200m trati. V deseti sekundových intervalech vyrážely všechny posádky do bojů nejen o mistrovské tituly, ale i s vodním živlem, který se pod poryvy větru proměnil v mořský příboj. Zvítězit (většinou) může jen jeden a my jsme rády, že v ženách jsme to byly my, kdo předvedl stíhací závod se zlatým koncem. Druhé byly, stejně jako v dopoledním bloku, Wings of the dragon poté, co DB Tragédky Praha obdržely 5 sekundovou penalizaci za uražení ocasu soupeřkám.

V mužích se na 2 km překvapení nekonalo a i přes intenzivní přípravu, kdy se někteří z členů Pražského výběru, díky dodržování pitného režimu, dostali do jiné dimenze, to byli právě oni, kteří se v závěru mohli pyšnit dalším mistrovským titulem. Druhý Dragoteam Kojetín pak byl následován jediným zahraničním zástupcem, kterým nebyl nikdo jiný než bratia Slováci.

Poslední měření sil v sobotním programu bylo v režii mixů. Zde jsme si spravili chuť a s vypjetím posledních sil jsme dokázali vrátit vhozenou rukavici Smíchovskému draku, který vybojoval druhou příčku a byl těsně následován na bronzové pozici Dragonteam Kojetínem.

Večer pak proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků, po kterém pokračovala pravá, nefalšovaná Dragon Rock night party s reprodukovanou hudbou. A protože někdo má rád vdolky, jiný zase holky, dávali někteří přednost trdlování na známé a neznámé hity a vytvořili tak obdivuhodný kotel, druzí pak tvořili neméně obdivuhodný kotel v mobilním koktejl baru…

V neděli byly na pořadu pětistovky a vrchol celého víkendového mistrovského klání. Finálové jízdy byly v ženách opět pod taktovkou obou našich wildovských posádek a nebýt naší nepozornosti, mohlo vše možná dopadnout úplně jinak. Jednoduše jsme si nevšimly, že startujeme bez hlavy a v tomto závodě, kde rozhodovaly setinky, se nám tato nepozornost nevyplatila. V posledních metrech nás velmi takticky zdolaly mohutným finišem Wings of the dragon. Život je takovej… a ve sportu to platí dvojnásob. Nejlepší trojici uzavíraly DB Tragédky Praha.

V mužích potvrdil Pražský výběr pozici víkendové jedničky a jako první protnul cílovou pásku i na 500m, druhý Dragonteam Kojetín už jen kontroloval pozici a závěrečným nástupem je na stupních vítězů doplnila třetí Dračí legie Pardubice.

Úplně posledním závodem celého Mistrovství ČR byla mixová pětistovka a opět vynikající finálová jízda Smíchovského draka, který čím dál častěji vystrkuje růžky na předních pozicích této kategorie. Nám se v červeno-bílých barvách Pražského W.I.L.D. výběru podařilo obhájit stříbrnou pozici, na třetím místě se radovala Tragédská legie.

Po vyhlášení výsledků, slavnostním dekorování a bouchání šampusů se sešli na bojovou poradu kapitáni všech zainteresovaných posádek Českého poháru dračích lodí, ze kterých vybral reprezentační trenér Čáp hrstku statečných, resp. dost slušnou výpravu, která čítá přes 100 lidí, kteří budou na začátku září reprezentovat Českou republiku při Mistrovství Evropy v italské Sabaudii.

 
W.I.L.D. of Prague - 2009©     Made by oldik@dragonboat.cz