3. závod ČP 2008
Praha

21. – 22.6.2008

Pražský festival dračích lodí 2008 aneb Pražákům těm je tu hej…

O víkendu 21. – 22.6.2008 se v Praze na Vltavě, v areálu stadionu vodní sportů na Císařské louce, rozezněly letos již po třetí, v rámci Českého poháru dračích lodí, bubny nejrychlejších národních posádek. Společně s českou špičkou se o cenné kovy utkaly i amatérské posádky ve svém závodě v seriálu Dragon Boat Grand Prix.

Sobotní slunečné dopoledne patřilo zápolení posádek Dragon Boat Grand Prix. Hodinu po poledni jsme již zahajovaly rozjížďkami na 200m odpolední blok závodů Českého poháru, který byl zároveň jedním z dílů Evropského poháru. Obě naše wildovské posádky se v ženách představily v plné síle a tak nikoho nepřekvapilo, že jsme hladce postoupily do finále, kde nás čekal boj o první příčky. Ve vyrovnané výkonnosti ženských posádek se nám podařilo zvítězit před druhými DB Tragédkami a třetími Wings of the Dragon Kojetín.

Závod mixů proběhl s mezinárodní účastí dragonů z Ukrajiny, kteří se však české špičce nedokázali přiblížit a tak finálový závod na 200m proběhl čistě v české režii. V dosud nejobsazovanější kategorii se naší posádce Pražský W.I.L.D. výběr podařilo udržet zlaté tažení, následováni jsme byli Smíchovským drakem a bronzovými GRC Dragons.

V mužích si první příčku vybojoval domácí Pražský výběr, na druhém místě se umístil Dragonteam Nymburk a medailové pozice uzavíral Dragonteam Kojetín.

Další závodní zápolení netradičně patřilo trati na 500m, ale již tradičně zahajováno rozjížďkami žen, ve kterých jsme si opět obě wildovské posádky zajistily finálovou účast. Ve vyrovnaném závodě, kdy musela přijít na řadu cílová kamera, jsme se musely sklonit před mohutným finišem a zlatou příčkou DB Tragédek. Na třetím místě nás následovaly dračice z Kojetína.

V mixech se na 500m nekonalo žádné překvapení a první tři posádky potvrdily své pozice z finálové jízdy na 200m. Hurá – máme další zlato.

Celou sportovní část sobotního odpoledne uzavírali muži a jejich finálové klání na 500m, kdy Pražský výběr nenechal na pochybách nikoho z fanoušků a svou zlatou jízdou předvedl, kdo je tu doma. Druhý protnul cílovou čáru Dragonteam Kojetín, následován na třetí pozici Dragonteam Nymburkem.

Atmosféru pražských závodů podtrhla v kulturní večerní části kapela „Pražský Výběr II.“ v čele s front manem Michaelem Kocábem. A tak nejednou při vyhlášení zazněla v živém podání po sobotním dni všem notoricky známá píseň „Pražákům těm je tu hej…“

Neděle patřila závodům na 2 kilometry. V opět krásném slunečném počasí se na trati se třemi obrátkami postupně představily kategorie žen, mužů a mixů. A protože se nám doposud v Českém poháru na této trati nedařilo podle našich představ a zatím jsme v předchozích dílech vybojovaly „pouze“ stříbrné příčky, snažily jsme se zvrátit dosavadní bilanci. Posádky startovaly v deseti vteřinových intervalech postupně podle výsledků dosažených z předešlého dne z 200 metrové trati. My jsme do bojů vyrazily jako poslední. Od prvních záběrů bylo znát plné nasazení a touha zvítězit. Tempo za tempem jsme se přibližovaly svým největším soupeřkám na tuto trať DB Tragédkám a v cíli jsme se zaslouženě mohly radovat z vítězství. Pro stříbro si dojely již zmiňované DB Tragédky a bronzové stupně patřily Wings of the Dragon Kojetín.

Pro úplnost výsledků v ženské kategorii je třeba zmínit naše „béčko“, které si vybojovalo dvě krásné 4. příčky (500m a 2km) a získalo i další cenné body do celkového pořadí Českého poháru svým šestým místem na 200m.

Málokoho již překvapila první pozice Pražského výběru na 2 km, kterým stále v hlavách zněla píseň „Pražákům těm je tu hej…“

Závěrečným závodem a oslavou zlatého víkendového hattricku jsme se mohli pyšnit i v mixech pod hlavičkou Pražského W.I.L.D. výběru.

Díky pořadatelům za pohodové závody, my jdeme sbírat závodní zkušenosti do Evropy a příště naviděnou v českých vodách při Mistrovství ČR v ONV.