Červenec 2020
poútstčtsone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Srpen 2020
poútstčtsone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
<<< Zpět


1. závod ČP 2008
dRačice

10. – 11.5.2008Druhý květnový víkend se na umělém dRačickém kanále, poprvé v letošním roce, představily týmy z celé České republiky, aby se utkaly o první pohárové body a cenné kovy v seriálu Českého poháru Dračích lodí 2008.

Připravenost týmů po zimní sezónně nejprve prověřila trať na 200m. Ve startovních blocích se postupně představilo 7 ženských, 9 mužských a 8 mixových posádek. My jsme navázaly na předešlou sezónu a do závodního klání jsme nasadily dvě lodě. Nervozita na startu padla s prvním výstřelem a od prvního záběru nás do cíle hnala snaha potvrdit loňskou suverenitu v ženské kategorii. Díky vítězství v rozjížďce a postupovému klíči jsme, stejně jako dračice z Kojetína, postoupily přímo do finále. Naše „béčko“ si svůj postup muselo vybojovat v semifinálové jízdě a z druhého místa nás následovaly do finále, ve kterém se obě naše posádky mohly radovat a to z dosaženého prvního a čtvrtého místa. Mezi nás se probojovaly již jen Wings of the Dragon Kojetín a třetí DB Tragédky.

V mužích si pro svůj triumf na 200m nejrychleji dopádlovali Dragonteam Nymburk před Pražským výběrem a Dragonteamem Kojetín. Po loňské premiéře MIXů, se tato disciplína oficiálně zařadila do programu ČP a měření sil začalo po dojetí kategorií Woman a Open. Finálový závod se pak uskutečnil mezi závody amatérských týmů Dragonboat Grand prix a bez jakýchkoliv pochyb i za účasti našich dvou posádek Pražského W.I.L.D. výběru. Po vyrovnané jízdě protnula hlava naší lodě cílovou čáru jako první a „béčko“ si v mohutném finiši vydobylo pátou pozici.

Sobotní zápolení uzavíral v podvečer závod ČP na 2 km. V 15 sekundových intervalech vyrazily na trať všechny týmy žen, kdy naše „béčko“ startovalo dle dosaženého výsledku z 200m v polovině startovního pole a „áčko“ pak uzavíralo celou skupinu. Rozpačitý začátek si v závěru vybral svou daň a tak jsme jinak za bezchybnou jízdu byly odměněny stříbrnou pozicí. Premiérově se tak v historii ČP mohly z vítězství zaslouženě radovat DB Tragédky. Třetí Kojetín si odnesl poslední cenný kov z této tratě.

V mužích si zlato vybojoval Dragonteam Nymburk, stříbro Moravian Dragons a třetí místo patřilo Pražskému výběru, který doplatil na nezkušenost svého kormidelníka.

Definitivní tečkou za sportovním částí sobotního dne bylo měření sil MIXů, kde jsme jako Pražský W.I.L.D. výběr v červeno-bílých barvách zvítězili na celé čáře. O další příčky se podělili mixy GRC Dragons, kteří jsou letošní rok nováčky v ČP a bronzoví ONV Devils.

Heroické výkony v závodních drahách plynule vystřídal společensko - kulturní program a to koncert Žlutého psa a „místní“ Rhodesie, která od českého i zahraničního popu, rocku, lidovek a country, dokáže zahrát v podstatě cokoliv.

Po ranním vystřízlivění všechny čekal boj o poslední sady medailí a body do ČP a to na trati 500m. Pro větší napětí se oproti klasickému postupovému klíči zvolila varianta sčítání časů ze dvou jízd, to pak vytvořilo celkové pořadí.

Lehké zakolísání ze sobotního dvoukiláku nás namotivovalo k vynikajícímu výkonu a zbytek ženského startovního pole jsme nechaly daleko za sebou. Druhou jízdou jsme jen potvrdily nedělní formu a vítězství na této trati bylo naše. V těsném dojezdu druhou příčku udržely DB Tragédky a kojetínským dračicím patřil bronz. „Béčko“ si pak připsalo za páté místo cenné body.

U mužů na pětistovce nebylo o překvapení a nečekané zvraty nouze. Díky nastavenému systému sčítání časů se v drahách nebývale taktizovalo. Po první jízdě to vypadalo, že se o celkové vítězství utkají posádky Prahy a Nymburka, kteří dojeli takřka ve shodném čase. Ale… Na špici druhé jízdy se do čela probojovaly posádky Kojetína a Přerova. Takže rychlý součet časů a nečekané vítězství Kojetína bylo na světě, Pražský výběr si z tohoto boje odnesl stříbrné kovy a Moravian Dragons završili své závodní nasazení bronzem.

Na závěr celého prvního dílu ČP se na pětistovce v dRačických vodách představily MIXy. Náš Pražský W.I.L.D. výběr po vítězství v obou jízdách mohl slavit zlatý víkendový hattrick. Pro úplnost se na dalších medailových příčkách umístily posádky Dragonteam Kojetín mix a GRC Dragons.

Doufejme, že krásné počasí, hodnotné sportovní výkony a skwjelá nálada nás bude provázet po celý zbytek ČP. Díky všem za příjemný víkend a těšíme se v Brně. Zdarec!

Fotky >>>

 
W.I.L.D. of Prague - 2009©     Made by oldik@dragonboat.cz